אודות

M. Teach היא תוכנית חדשנית המשלבת לימודים לתואר שני בהוראה יחד עם לימודי תעודת הוראה. היא מעניקה לבוגריה תואר מוסמך בהוראה ותעודת הוראה למסלול העל יסודי באחד מ-3 תחומי דעת: מתמטיקה, מדעי המחשב ואנגלית. התוכנית קיימת במדינות רבות, ופועלת זה מספר שנים גם במכללות החינוך המובילות בישראל.
M. Teach מיועדת למועמדות ומועמדים בעלי תואר ראשון (B.A.) במתמטיקה, מדעי המחשב, אנגלית ומקצועות נוספים שנושקים להם (וכן לבעלי תואר ראשון עם רקע חלקי בתחום המקצועי הנדרש), אשר אינם בעלי תעודת הוראה ומעוניינים ללמד בבתי ספר על יסודיים.
התוכנית נועדה להכשיר בוגרות ובוגרים השואפים למצוינות בהוראה ומעורים בתחומי הידע הדיסציפלינרי, שיש בידיהם את הכישורים, המיומנויות הכלים המתקדמים ביותר בתחום האישי-רגשי-חברתי, הדידקטי, הארגוני, הפדגוגי והטכנופדגוגי, וכן את היכולת לשלב ביניהם. בוגרות ובוגרים המחויבים לחינוך ורואים בו דרך חיים, בעלי אוריינטציה מוסרית והומניסטית מפותחת ורגישות לשוני האנושי בין תלמידיהם, אשר יחתרו לביסוס שיח חינוכי מכיל, רב תרבותי ומעצים.
התוכנית שואפת לשדרג את פרופיל העוסקים בהוראה ולהבטיח שבבתי הספר ילמדו מורות מורים משכילים אקדמית, רגישים, דינמיים, ובעלי כושר מנהיגות ותחושת שליחות חברתית ותרבותית, שישכילו להתבונן בשדה החינוכי שבו הם פועלים, לזהות ולנתח תהליכים, דילמות והזדמנויות חינוכיות, ולקחת חלק פעיל בפיתוח והעיצוב שלו.
לשם כך, תהליך ההכשרה מכוון להעניק לסטודנטים תחושת צמיחה, ערך ומסוגלות, התפתחות אישית, הצלחה ומימוש עצמי, חווית גילוי ומענה לסקרנותם ולמקצועיותם. הוא שם דגש על טיפוח חשיבה ביקורתית והתבוננות מעמיקה וחקרנית, הקניית מתודולוגיות וכלים פדגוגיים ומחקריים מתקדמים, ופיתוח הכשרה המותאמת לעידן הפדגוגי החדש של המאה ה-21.
באופן ספציפי במכללת סכנין, מטרת התוכנית היא הכשרת מורות ומורים אקדמאים בחברה הערבית בישראל, שיובילו את העשייה החינוכית בחברה על כלל היבטיה. מורות ומורים שיהיו מעורים בשינויים המהירים בידע, בסביבת הלימוד, במאפיינים התרבותיים ובערכים המנחים את החברה ואת התלמידים, ושיש להם רצון עז לעסוק בתחום ההוראה והחינוך, כמו גם את היכולת להתמודד עם האתגר המוצב בפניהם באופן ראוי.
תוכנית הלימודים מורכבת מלימודי חינוך, לימודי הוראה בתחום הדעת, והתנסות מעשית בבתי הספר. היא נמשכת שנתיים והיקפה 33 ש"ש, הכוללות יום לימודים אחד במכללה ויומיים של התנסות מעשית בבתי הספר.

סגל אקדימי

סטודנטים ובוגרים מספרים

מוחמד חוסין
למד במכללה בין השנים 2019-2021
"שנים עסקתי בתחום הפיננסי, עד שהחלטתי ללמוד את מקצוע ההוראה. בדקתי תוכניות רבות והשוויתי ביניהן, והחלטתי להצטרף לתכנית ה-M. Teach במכללת סכנין בהתמחות הוראת המתמטיקה. התוכנית מתאימה לכל מי שחושב על תחום ההוראה כמקצוע, והיא מלאת תוכן ועשירה בידע. המרצים הם מהטובים ביותר בארץ, ומקנים לנו כלים על מנת שלא רק נשתלב בתחום ההוראה אלא גם נוביל ונשפיע, וזאת דרך מגוון קורסים אקדמיים וההתנסות המעשית בשטח. התכנית מציעה שילוב יוקרתי בין תעודת הוראה לבין תואר שני בהוראת המתמטיקה, המחשבים או האנגלית. אני מאוד שמח שלקחתי חלק בתוכנית ומחכה לרגע שבו אשתלב בתחום ההוראה על מנת ליישם את כל הידע והכלים שרכשתי במהלך הלימודים".
עלאא טארק מוראד
למד במכללה בין השנים 2018-2020
"למדתי בתוכנית M. Teach בין השנים 2018-2020 במכללה האקדמית סכנין להכשרת עובדי הוראה. בהתחלה פחדתי מאוד, ובמיוחד שבאתי מתחום אחר – בוגר תואר ראשון בסיעוד. בהתחלה היו לי קשיים בשפה וספרות אנגלית. אבל כשהתחלתי את הלימודים הופתעתי לטובה מהרמה הגבוהה והיחס החם שקיבלתי מראש התוכנית ומהאחראים על התוכנית, מהמרצים ומהמזכירות. היחס החם, ההבנה של צוות וההסתכלות של צוות התוכנית לסטודנטים בגובה העיניים עודדו אותי ללמוד ולהצליח. כשקבלתי את האישור הסופי מהמכללה התקבלתי ללמד בבית ספר תיכון "אלחיאת" בחורה. היום אני מלמד אנגלית כשפה זרה ומכין תלמידים לבגרות בארבע וחמש יחידות. בנוסף אני מחנך כיתה ואחראי על תיק הנשירה וההכלה בבית הספר. יש לציין שהלימודים שלי במסגרת התכנית תרמו רבות בעבודתי כמורה, כמחנך וכבעל תפקיד בבית הספר. מבחינה אקדמית התחלתי לפרסם מאמרים בכתבי עת עולמיים בשפה האנגלית על הוראת האנגלית כשפה זרה ומקווה שאמשיך את לימודי לתואר שלישי באחת האוניברסיטאות בישראל".

תנאי קבלה

  • תואר ראשון במדעים מדויקים, במתמטיקה או בהנדסה עם ציון ממוצע של 70 ומעלה, או תואר הראשון בחינוך או במדעי הרוח והחברה עם ציון ממוצע של 80 ומעלה.
    ריאיון קבלה.
  • בחינת כניסה בשפה הערבית, בהתאם להנחיות משרד החינוך (מיועדת רק לבוגרי מוסדות אקדמיים ששפת האם בהם היא איננה ערבית).
  • מועמדות ומועמדים בעלי תואר אקדמי מחו"ל:
    ציון של 85 ומעלה בבחינת יע"ל.
    בחינת ידע דיסציפלינרית עם ציון של 75 ומעלה.סטודנטים שאינם בעלי רקע אקדמי בתחומים הרלוונטיים יידרשו ללימודי השלמה.

 

להרשמה

צרו איתנו קשר, נשמח לעזור

אנשי קשר

גב' שירין היבי
מנהלת אדמינסטרטיבית - היחידה ללימודים מתקדמים
049058053
גב' מאי עאסלה
מזכירות
049058051