אודות

המעבדה לחדשנות ויזמות (SinnoLab), שהוקמה בשיתוף וליווי האיחוד האירופי במסגרת פרויקט Silice by Erasmus+ , פועלת כחממה לחשיבה, אבחון, וייצור יוזמות בתחום העסקי, החברתי והחינוכי. דגש מושם על קידום מגדרי והיתכנות כלכלית עתידית של היוזמות העסקיות. 

המעבדה מהווה חממה בתהליך ההכשרה הפורמלית/בלתי פורמלית ופיתוח מקצועי של פרחי הוראה וסגלי הוראה, בעלי תפקידים במערכת החינוך, תלמידים של בתי ספר, ואנשי מקצוע בסקטור הציבורי והפרטי. כמו גם כמרחב של קידום יוזמות מוסדיות, סטודנטיאליות ובית ספריות; ויצירת חיבורים בין ארגוניים להעמקת היזמות והפיכתה לכלכלית עם אופק לפעילות ארוכת טווח בקרב עסקים.

האקתון ראשון ליזמות חברתית של המכללה האקדמית סכנין, 27-28.03.2019

ההאקתון התקיים באיגוד ערים לאיכות הסביבה בסכנין. השתתפו בו שמונה צוותים של שלושה סטודנטים/סטודנטיות. הצוות המנצח זכה בנסיעה במימון מלא ל"מחנה בינלאומי ליזמות, וחידושים חברתיים-כלכליים" באי ויס בקרואטיה, שם הציג את הפרויקט שלו. בהאקתון התארחו שגריר האיחוד האירופי מר עמנואל ז'ופרה  ונשיא המכללה פרופ' מחמוד חליל שברכו את הצוותים ושמעו על היוזמות שלהם. 

הצוות המנצח פיתח אפליקציה חקלאית בשם "Sahil2U" שתעזור לחקלאים ולצרכנים כאחד. השם משקף את מטרת האפליקציה – אספקת תוצרת ישירות מהשדה לצרכן באופן יעיל וחכם. למילה 'סאהיל' בערבית שתי משמעויות – 'שדה' ו'קל'. 

שני צוותים חלקו את המקום השני: צוות אחד פיתח אתר צדקה מקוון בשם Greenpay, והצוות השני פיתח 'פח זהב' שממיין אשפה לארבע קטגוריות מרכזיות, וכולל 'כרטיס ירוק' לצבירת נקודות עבור כל פריט שמושלך לפח. חברי/חברות הצוותים חלקו את כספי הפרס בסך 3000 ₪.

הצוות שהגיע למקום השלישי פיתח אפליקציה בשם "תמוך בכלכלה המקומית". חברי/חברות הצוות חלקו את כספי הפרס בסך 2,100  ₪. 

חברי הסגל שליוו את הצוותים לאורך כל התהליך – שכלל סדנאות והרצאות אורח על עקרונות היזמות החברתית, היסודות לפיתוח רעיון יזמי, והמרכיבים והגורמים שיש להתייחס אליהם בתהליך הפיתוח – כללו את ד"ר ואליד חליפה, ד"ר מנאל יזבק- אבו אחמד, ד"ר עבד שלאעטה, פרופ' יאסר עואד, ד"ר חוסיין טרביה, וגב' הנאדי הג'ראס מומחית לפיתוח כישורי יזמות חברתית-כלכלית בזיקה חיובית לסביבה.

 

לפרטים והרשמה נא לפנות לרכזת המרכז ג'וזלין מטר 

דוא"ל 

טלפון: 04-905-8029