התאמה לעובדי הוראה ממקצועות הבריאות

התאמה לעובדי הוראה ממקצועות הבריאות

קורס זה נועד להכשיר, לסגל ולאפשר את שילובם וכניסתם של בוגרי מקצועות הטיפול השונים (מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת ומטפלים ביצירה והבעה), ככוח טיפולי הנצרך במסגרת הבית ספרית ובמסגרות החינוכיות בארץ בכלל. תכני הקורס עתידים להוביל ולעודד את המתכשר בהוראה, מבין המומחים למקצוע טיפולי, להגיע לכדי הבנה מעמיקה ואינטגרטיבית, כוללנית ומשלימה, שבידה לסייע ולשקף לאותו המרפא את אופייה של העבודה הטיפולית הצוותית והרב-מקצועית במסגרות ההוראה. המטפל שעובר קורס כזה במכללת סכנין (ע.ר), יוכל בוודאי לרכוש ארגז כלים עשיר יותר, הן מבחינת התכנים החופפים- משיקים שבין התחום הטיפולי לחינוכי, והן מבחינת הידע הדידקטי והידע הקשור לבית הספר הנדרש למען יצירת שפה משותפת בין המטפל לבין צוות ההוראה הקיים באותן מסגרות.

בקורס יילמדו העקרונות העיוניים וההיבטים המעשיים בחינוך המיוחד, וזאת במטרה להביא להכשרה הכי מתאימה של עובדים פרא-רפואיים לעבוד במוסדות החינוך הרגיל והחינוך המיוחד במגזר הערבי. התוכנית תפעל בכדי להכשיר את הלומדים לעבוד עם תלמידים בעלי לקויות למידה, עבודה עם ההורים בגישה נרטיבית, בניית תכנית התערבות טיפולית בחינוך המיוחד ובכלל, שילוב תכניות לימודים בחינוך המיוחד ולעבודה עם צוותים רב- מקצועיים בבתי הספר הערביים. 

הגדרת החידוש, ההישג או התוצר המבוקש בתום שנת הלימוד בקורס זה: האפקטים הראשונים העיקריים, של עצם ההשתתפות בקורס שכזה, יביאו, במידת האפשר להכשרתו והתאמתו של המטפל הפרא רפואי והמטפל הפרא מקצועי למסגרות ההוראה והחינוך.

אוכלוסיית היעד: בוגרי מקצועות הבריאות ומקצועות הטיפול בארץ ובעולם (פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, תרפיה בדיבור ותרפיה בהבעה וביצירה), שעברו את הבחינה הממשלתית בהצלחה, זכו לקבל את הרישיון של משרד הבריאות לעסוק במקצוע, עובדים במערכת החינוך לפחות שנה אחת, סיימו את כל חובות לימודי ההכשרה שלהם, ושיש בידם כתב חיוב מכוח אדם במחוז בו הם עובדים הכולל חוות דעת מפקח.  

דרכי ההוראה: שיעורים פרונטאליים, מתוקשבים, קבוצתיים, דינמיים, סדנאיים, והתנסותיים.

תכנית הלימודים: הנושאים הנלמדים בתכנית נקבעו בהתאם לדרישות מתווה אופק חדש שבנה משרד החינוך ובשותפות הפיקוח על האגף לחינוך מיוחד. היא נועדה להרחיב את הידע בנושאים הקשורים למערכת החינוך והחינוך המיוחד. מלמדים בה מרצים בעלי רקורד מוכח מתחומים מולטי-דיסציפלינריים

 

 

מנהל המרכז לפיתוח מקצועי והשתלמויות: ד"ר יאסר עואד awad_y@netvision.net.il

מזכירה מלווה קורס: הגב' רנין חמיד hranen@Sakhnin.ac.il  04-9058043  

 

Designed by Freepik

חיפוש

הצע תוכן

במידה ותרצה להצע תוכן לאתר, או לשלוח הערה, או להוסיף מאמר או פרסום חדש שלך, נא לשלוח אלינו את התוכן בקישור זה לחץ כאן

לוח אירועים

Student card
image
image
image
image