מכללת סכנין מזמינה אותכם לבקר באתר המכללה החדש. האתר החדש רספונסיבי ונגיש למבקרים
מערכת שעות לימודים
לוח פעילות שנתית
בדיקת מועדי בחינות
חדשות

התנסות מעשית

ההתנסות המעשית מהווה את מרכיב הלימודים הפרקטי במהלך הלימודים להכשרה להוראה. מטרתה לחשוף את הסטודנטיות למימדים מרכזיים של עבודת הגננת/מטפלת בפועל, למורכבות תפקידה, ולהוויה של הגן/מעון על כל היבטיהם. כמו כן, לפתח את יכולותיהן של הסטודנטיות למלא מגוון תפקידים של מחנכת במסגרות חינוכיות לילדים בגילאי לידה עד שש.

ההתנסות המעשית תעשה בכל אחת משנות הלימודים באחד מהגנים והמעונות המאמנים המקיימים קשר עם המכללה. ההתנסות המעשית מתפרסת למשך שלוש שנים: בשנה הראשונה הסטודנטיות מתנסות במשפחתון או מעון (גילאי לידה-שלוש), בשנה השנייה בגני חובה וטרום חובה ובשנה השלישית סמסטר אחד בגן וסמסטר במעון. בכל סמסטר בו מתקיימת ההתנסות המעשית, הסטודנטית צופה/מלמדת יום אחד בשבוע. בסוף היום, הסטודנטית מצטרפת לקבוצת ההדרכה לסדנא דידקטית עם  המדריך הפדגוגי שהוא חבר סגל במכללה, בעל ניסיון בהוראה מההיבט הפדגוגי דידקטי. הסדנא תקשר בין מכלול הנושאים הנלמדים בקורסים העיוניים לבין העשייה החינוכית של המחנכת ותתמוך בסטודנטית המתנסה תוך התייחסות למכלול ההיבטים של ההתנסות.

      בסדנה מוצגות ונדונות סוגיות מן השדה, ניתוח אירועים, משוב רפלקטיבי  ומתן הנחיה, הדרכה  וייעוץ קבוצתי כמו גם פרטני על פי צרכים משתנים של הסטודנטיות .

הסטודנטיות נדרשות לקיים את התנסותן במעון ובגן בהתבסס על הידע והמיומנויות אשר נרכשו במסגרת הלימודים העיוניים. כך לדוגמה, ההבנה של אפיוני הילד, תהליכי התפתחותו בתחומים השונים, צרכיו ויכולותיו, כמו גם הגורמים וההקשרים המשפיעים על התפתחותו ובמיוחד ההקשר המשפחתי, מהווה נדבך ידע חשוב ביותר הנלמד בקורסים: מבוא לפסיכולוגיה התפתחותית, התפתחות מוטורית, התפתחות רגשית חברתית, התפתחות קוגניטיבית, התפתחות שפה וגן משפחה וחברה.

אתר מכללת סכנין משתדרג, הכתובת הזמנית masa.website, נשמח לקבל הערות על התוכן והמראה של האתר
מכללת סכנין מזמינה אותכם לבקר באתר המכללה החדש. האתר החדש רספונסיבי ונגיש למבקרים